Ładowanie..

Twoje źródło informacji na temat kariery

Przejdź do wpisów

Jak wybrać tusz do drukarki?

Od wyboru tuszu uzależniona jest nie tylko jakość druku, ale również sprawność pracy drukarki. Przy drukowaniu dużych ilości materiałów konieczny jest wybór odpowiedniego rodzaju tuszu, który pozwoli naszej drukarce działać bezawaryjnie i dostarczać nam materiałów w bardzo dobrej jakości. Jednak jak wybierać tusze do drukarki, aby sprawdziły się one w naszej pracy?

Dwa rodzaje tuszy

Zanim zdecydujemy się na konkretny produkt, koniecznie warto zapoznać się z właściwościami tuszy. Pozwoli nam to dobrać taki tusz, który będzie bardzo dobrze współpracował z naszą drukarką, nie spowoduje jej uszkodzenia i co nie mniej istotne, pozwoli na drukowanie w bardzo dobrej jakości.

Z „grubsza” tusze możemy podzielić na dwa rodzaje. Będą to tusze barwnikowe i tusze pigmentowe. Typ tuszu będziemy dobierać w zależności od tego, co drukujemy najczęściej. Pigmentowe tusze pozwalają uzyskać wydruk o mocnych i wyrazistych konturach, dlatego są najczęściej wybierane do biur. Dzięki nim znacznie łatwiej będzie odczytać pojawiające się na materiałach litery i cyfry. Zwłaszcza, jeśli jest ich dużo. Pigmentowe tusze poradzą sobie również bardzo dobrze z obrazami i grafikami. W przypadku tuszu tego typu nie będzie miała większego znaczenia również jakość papieru, na jakim będziemy drukować. Będą one doskonałe do druku prac, wizytówek, dyplomów i innych dokumentów, które wykonywane są na papierze z nietypową strukturą. Dla tuszy barwnikowych konieczne będzie odpowiednie podłoże. Tusze barwnikowe stawiają nieco większe wymagania użytkownikowi w zakresie papieru, jednak są lepszym wyborem, jeśli mamy zamiar drukować więcej obrazów – lepiej mieszają kolory.

Dopasowany do drukarki

Jeśli zastanawiasz się, jaki tusz będzie bardziej odpowiedni dla Twojej drukarki, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Wiele drukarek znajdujących się na rynku pozwala na wykorzystywanie zarówno tuszy barwnikowych, jak i pigmentowych. Tego typu urządzenia są doskonałe dla osób, którym zależy zarówno na żywych kolorach, jak i wyrazistych konturach.

Zamiennik, oryginał, czy regenerowany?

To częste pytanie, jakie stawiają przed sobą właściciele drukarek atramentowych. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że wielu producentów urządzeń nie będzie dawać nam w tej kwestii zbyt wiele wyboru. Zwłaszcza, jeśli chcemy zachować gwarancję. W niektórych kartach widnieje informacja, że urządzenie bez uiszczania dodatkowych opłat możemy oddać do firmowego serwisu tylko wtedy, jeśli używaliśmy oryginalnych tuszy. W przeciwnym razie, musimy liczyć się z kosztami wykonania napraw. Czy zatem opłaca się kupować zamienniki lub tusze regenerowane? Zdaje się, że tylko wtedy, jeśli okres gwarancji już się przedawnił.

Niektóre zamienniki są również rekomendowane przez specjalistów. Te posiadające dobre składy – podobne do oryginałów – z pewnością nie zepsują naszej drukarki, jednak „przezorny zawsze ubezpieczony” – lepiej jest nie ryzykować, gdyż możemy się niemiło zaskoczyć. Zamienniki i tusze regenerowane to dobra i tania alternatywa pod warunkiem, że kupujemy z wiadomego źródła.

O porady eksperta zapytaj tuszmarkt.pl

Dodaj komentarz