Ładowanie..

Twoje źródło informacji na temat kariery

Przejdź do wpisów

Czy warto inwestować w siebie?

man-94215_1280Każdy z nas marzy o jak najlepszej pracy. Wiele osób już na etapie edukacji szkolnej postanowiło zarabiać duże pieniądze i realizować się zawodowo. Potem każdy kolejny krok miał przybliżać ich do osiągnięcia tego celu. W związku z tym, takie osoby szły, na przykład, do liceum o profilu matematycznym, a potem na studia związane z naukami ścisłymi. Niestety, nie każdemu jest jednak dane pracować w naprawdę dobrym miejscu pracy, w którym zarabia się spore pieniądze. Wynika to z co najmniej kilku czynników. Przede wszystkim, na rynku panuje bardzo duża konkurencja. Sporo studentów kończy edukację i kompletnie nie mają pojęcia, co dalej ze sobą zrobić. To dla nich wielki cios, ponieważ liczyli, że kilkuletnia nauka im się opłaci. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Ponadto, trzeba też zwrócić uwagę na jeden, bardzo ważny szczegół. Pracodawcy wolą stawiać na osoby doświadczone, których nie muszą już przyuczać dodatkowo do wykonywania danego zajęcia. Wskutek tego, osoby świeżo po studiach mają spore kłopoty ze znalezieniem zajęcia. Co zatem zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Na szczęście, jest kilka skutecznych sposobów. Jednym z nich jest inwestowanie w siebie. Nie każdy jednak ma zamiar to robić. Czy jednak jest to słuszne podejście do tej sprawy?
Naszym zdaniem warto inwestować w siebie. Rzecz jasna, wiąże się z to pewnymi niesprzyjającymi aspektami. Po pierwsze, inwestycja w siebie oznacza konieczność wydawania kolejnych pieniędzy. Na coś takiego trudno jest zgodzić się osobom, które mają kolosalne kłopoty ze znalezieniem pracy i ledwo wiążą koniec z końcem. Może jednak warto zaryzykować? Obecnie jest bardzo dużo naprawdę tanich kursów, które błyskawicznie pomogą podnieść kwalifikacje zawodowe. Na niektóre są zaś dofinansowania. Warto na pewno mieć na uwadze, że nie wszystkie pieniądze muszą iść z kieszeni kursanta – szczególnie jeśli chodzi o osoby niepracujące. Jeśli jesteście zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy – czy innej takiej instytucji zajmującej się bezrobotnymi – to na pewno doskonale wiecie, że co jakiś czas są tam organizowane szkolenia kompletnie za darmochę. Dzięki temu, można bardzo niewielkim kosztem zdobyć dodatkowy papier, który być może będzie decydujący w aspekcie walki o pracę. Ponadto, warto poszukać w Internecie, bo tam też często można znaleźć ogłoszenia o darmowych i ciekawych szkoleniach podnoszących umiejętności zawodowe. Wiele z nich jest finansowanych z innych źródeł i kursanci w ogóle nie muszą martwić się kosztami. Są oczywiście też kursy płatne, na które trzeba wyłożyć w 100% z własnej kieszeni. Jeśli macie jednak taką możliwość i odpowiednią ilość środków, to naszym zdaniem powinniście czym prędzej z nich skorzystać. Traktujcie to jako inwestycję, która najprawdopodobniej zwróci się Wam w przyszłości. Oczywiście, na początku musicie wydać określoną kwotę pieniędzy, ale koniec końców na tym nie stracicie.
Sporo osób uważa, że inwestowanie w siebie nie jest dobre jeszcze z innego powodu. Według nich takie kursy zabierają sporo czasu, który można przeznaczyć choćby właśnie na szukanie zajęcia. Musicie jednak tak zorganizować sobie czas, aby nie brakło Wam go na obie te czynności. Oczywiście, jeśli nie będziecie szukać pracy, to ona Was sama nie znajdzie. Niemniej jednak z lepszymi kwalifikacjami będziecie mieli o wiele większe możliwości na rynku. Co do tego chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości. Aby zaś nie tracić zbyt dużo czasu na różne kursy, wybierajcie te, które są w miarę blisko Waszego miejsca zamieszkania. Wtedy szybko ze wszystkim się uwiniecie i na pewno nie braknie Wam czasu na wykonanie żadnej z zaplanowanych wcześniej czynności.
Naszym zdaniem, inwestowanie w siebie jest naprawdę bardzo dobrą opcją. W dzisiejszych czasach trzeba mieć wysokie kwalifikacje, aby zdobyć dobrą pracę, gdzie można zarabiać spore pieniądze. Samo ukończenie studiów to może być za mało. Obecnie jednak mamy wiele możliwości, co do podjęcia nowych kursów, dlatego według nas warto z nich korzystać.

Dodaj komentarz