Ładowanie..

Twoje źródło informacji na temat kariery

Przejdź do wpisów

Air Soft Gun

Air Soft Gun (ASG) to sport będący ciekawą alternatywą dla dobrze już znanego paintballu. Repliki ASG są doskonałym odwzorowaniem prawdziwych broni: pistoletów i karabinów maszynowych, pistoletów i rewolwerów oraz strzelb i karabinów snajperskich.

ASG a paintball
Podstawową różnicą między Air Soft Gun a paintballem jest rodzaj kulek, które wystrzeliwują repliki. W tym przypadku najczęściej wykorzystywane są kulki o średnicy 6 mm, które są wykonane z plastiku. W paintballu stosuje się z kolei kulki wypełnione farbą. W ASG czasem korzysta się również z kulek o średnicy 8 mm. Inną cecha różniącą te dwa sporty jest napęd replik. Na ogół spotkać można modele broni napędzane elektrycznie, nieco mniej popularne są repliki z napędem sprężynowym czy gazowym.

Cechy charakterystyczne Air Soft Gun
ASG to sport, który doskonale odwzorowuje prawdziwe działania wojenne. Repliki wykorzystywane w Air Soft Gun są doskonale wykonane i w niczym nie ustępują swoim odpowiednikom na ostrą amunicję. Pod względem wizualnym są w zasadzie nie do odróżnienia od prawdziwej broni. Jedynie, co je różni to rodzaj wykorzystywanej amunicji. ASG to sport przeznaczony dla wszystkich i to niezależnie od wieku czy płci. W czasie zabawy trzeba jednak nosić specjalne okulary bądź gogle ochronne. Wprawdzie ASG jest mniej bolesnym sportem niż paintball, ale kulka, która trafi w oko może się okazać bardzo niebezpieczna. Również trafienie w ząb czy odsłonięte skórę może się okazać nieprzyjemne w skutkach. Dlatego też zaleca się stosowanie dodatkowych osłon na twarz w formie kominiarek czy masek. Air Soft Gun przeznaczony jest również dla dzieci, ale musi się to zawsze odbywać pod nadzorem osób dorosłych.

ASG – jak to się właściwie zaczęło?
ASG ma swoje początki w Japonii we wczesnych latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku. W tym czasie posiadanie prawdziwej broni palnej było w tym kraju zakazane, a rosła liczba miłośników szeroko pojętych militariów. Z tego powodu pewna japońska firma postanowiła wprowadzić na rynek pierwsze repliki prawdziwej broni, które były napędzane gazem. Strzelały one plastikowymi kulkami o wielkości 6 mm.

Zalety ASG
ASG to gra zespołowa. W tym przypadku, podobnie jak na polu walki, ogromne znaczenie ma współpraca między wszystkimi graczami. Dotyczy to zarówno podejmowania wspólnych działań taktycznych, jak i pomagania sobie nawzajem czy wspierania się. Air Soft Gun może mieć przy tym wiele różnych form – strzelania do tarcz, zawodów w strzelectwie tarczowym AIPSC, wypadów do lasu na klasyczną strzelankę bądź wyjazdów na bardziej zorganizowane imprezy typu MiLS czy LARP. MiLSimy są symulacjami prawdziwych działań wojennych. Organizowane są w terenie i mają w jak największym stopniu odzwierciedlać warunki panujące rzeczywiście na polu walki. Takie rozgrywki wymagają odpowiedniego przygotowania fizycznego oraz silnej psychiki. W LARPach z kolei najważniejszy jest scenariusz, który rozgrywa się w świecie fikcyjnym. Coraz więcej firm zajmuje się organizacją tego rodzaju imprez.

 

Dziękujemy portalowi deltashop.pl za współpracę merytoryczną.

Dodaj komentarz