Ładowanie..

Twoje źródło informacji na temat kariery

Przejdź do wpisów

Studia przyszłości, czyli co warto studiować już dzisiaj?

office-work-1149087_1280Wybór kierunków studiów obecnie będzie miał wpływ na to, w jakim zawodzie będziemy pracować za kilka lat. Dlatego warto wybrać nie tylko mądrz ale i przyszłościowy. Jeśliby przeanalizować prognozy dotyczące popularnych kierunków studiów i zawodów przyszłości z dzisiaj i z przed jednej dekady to można stwierdzić, że zasadniczo w dalszym ciągu występuje całkiem spore podobieństwo.
Na pewno na pracę mogą liczyć w dalszym ciągu informatycy i specjaliści od IT. Wszystko, co się wiąże z komputerami jest dzisiaj szalenie popularne, ale zawody przyszłości trochę się zmieniają. Dzisiaj wszystko idzie w kierunku programowania, oprogramowania, wirtualnej rzeczywistości czy na przykład drukowania 3d. Za chwile pewnie będą miały miejsce prace nad teleportacją, a przynajmniej nad popularnymi już dzisiaj hologramami video, co już było testowane przez niektóre stacje telewizyjne.
Warto też pomyśleć o studiach związanych z handlem, sprzedażą i pracą w Call Center. Takie kierunki studiów istnieją już od wielu lat ale co najważniejsze, teraz cieszą się szczególną popularnością. Sprzedaż to zawsze jest zawód, w którym pracy będzie dużo. Ale teraz szczególnie bardzo ceni się dobrych handlowców. Dlatego wierząc w to, że cały biznes w dalszym ciągu będzie się opierał na sprzedaży warto zrobić w tym kierunku specjalistyczne wykształcenie.
Na koniec prawdziwa perełka wśród zawodów przyszłości. Zawodem, który już za kilka lat może się okazać jednym z najbardziej opłacalnych będzie weterynarz albo wizażysta dla zwierząt. Wszystko idzie w kierunku absolutnego szału na punkcie małych domowych zwierzątek i dbania o nich. Dlatego wcale się nie zdziwimy, jeśli za kilka lat ludzie będą wydawać gigantyczne pieniądze na urodę swoich pupili. Wszystko za kilka czy kilkanaście lat może na tym świecie przecież stanąć na głowie.
Do ważnych zawodów przyszłości, o których już dzisiaj należy pomyśleć w kontekście wyboru kierunków studiów, można zaliczyć jeszcze kilka ciekawych specjalizacji. Na przykład w finansach pracy będzie zawsze całkiem sporo, równie świetnie zapowiada się praca w ochronie środowiska, ale raczej w dziedzinie inżynierii. No i chyba zawsze zawody medyczne będą miały zapotrzebowanie na pracowników. Warto mądrze wybrać studia i wcale nie koniecznie powinno się przy tym kierować swoimi zainteresowaniami. Zwłaszcza, jeśli nie pokrywają się one z oczekiwaniami rynku, jeśli chodzi o zawody, które mogą być popularne w przyszłości.

Dodaj komentarz