Ładowanie..

Twoje źródło informacji na temat kariery

Przejdź do wpisów

W jaki sposób znaleźć pracę bez doświadczenia?

Wiele osób, świeżo upieczonych absolwentów uczelni wyższych lub szkół średnich zastanawia się nad tym w jaki sposób odnaleźć się na rynku pracy bez żadnego doświadczenia? Istnieją sposoby, którymi można przekonać do siebie przyszłego pracodawcę.

Krok numer jeden, który musisz wykonać to zdefiniowanie swoich celów zawodowych. Nie bez powodów na większości rozmów kwalifikacyjnych można usłyszeć – jakie są Pani/Pana plany na najbliższe lata. Odpowiedz sobie samemu co chciałbyś robić w życiu i jak możesz to osiągnąć. Nie możesz błądzić ślepo po wszystkich ogłoszeniach o pracę. Czy musisz rozpoczynać swoją karierę zawodową w dziale logistycznym jeśli tak naprawdę nie masz pojęcia o tych procesach a temat transportu dużych gabarytów nic Ci nie mówi? Raczej, nie. W tym przypadku zdecyduj się na to, że odnajdziesz swój prawdziwy cel zawodowy. Wykorzystaj strony, które umożliwią Ci postawienie odpowiedzi na temat dotyczący twoich preferencji zawodowych. Oczywiście nie należy zaczynać planowania swojej kariery zawodowej w podstawówce – to nie jest odpowiedni moment. Warto jednak odpowiedzieć sobie pytanie, kończąc 18lat w szkole średniej lub na studiach – która praca będzie dla mnie ogromnym źródłem satysfakcji?

Studiujesz, chodzisz pilnie na wszystkie wykłady. Zastanów się jednak czy nie możesz jeszcze czegoś zrobić w kierunku własnego rozwoju? Oczywiście, że możesz! Zdecyduj się na to, że zapiszesz się do jakiegoś kółka naukowego. Jeśli zamierzasz aby twoja kariera zawodowa rozpoczęła się na studiach poszukaj na swojej uczelni ogłoszeń innych studentów, którzy mogą organizować konwersację z języka angielskiego lub programowania.

Chciałbyś podnieść poziom języka obcego? Zdecyduj się na to, że w czasie studiów pojedziesz na wymianę studentów. Dzięki temu będziesz mógł podszlifować swój język obcy. Na pewno twój przyszły pracodawca spojrzy na to przychylnym okiem ponieważ zobaczy to, że w czasie studiów byleś maksymalnie skoncentrowany na tym aby podnosić swoje kompetencje.

Masz jakieś hobby? Zastanów się nad tym w jaki sposób możesz na nim zyskać. Odpowiedz sobie na pytanie czy przez swoją chęć do tworzenia stron internetowych nie będziesz mógł zacząć dorabiać sobie na studiach a z czasem ich skończenia mieć całkiem bogate portfolio. Wykorzystaj ten fakt, że lubisz tworzyć layouty na strony internetowe. Już w czasie studiów możesz szukać swoich klientów. Nie będziesz musiał wystawiać faktury VAT ponieważ zlecenie dla firmy będziesz mógł poświadczyć w postaci umowy o dzieło lub umowy cywilno-prawnej. Status studenta w twoim przypadku będzie twoim atutem.

Nie rób sobie zbyt długich wakacji. Jeśli wszystkie egzaminy zdałeś w terminie 0 to duży plus dla Ciebie, już od czerwca do października możesz rozpocząć przysłowiową ,,labę”. Jednak czy takie podejście jest właściwe przez okres 5 lat? Raczej, nie. Jeśli zależy Ci na tym aby zdobyć doświadczenie zainteresuj się tym, że znajdziesz staże organizowane dla studentów. Na początku nie będą to zbyt duże stawki. Jednak z upływem czasu to wszystko może się zmienić i zaczniesz wykonywać swoją pracę za konkretne ,,sumy”.

Dodaj komentarz