Ładowanie..

Twoje źródło informacji na temat kariery

Przejdź do wpisów

Skuteczna praca zdalna

Wykonujesz pracę w innym miejscu niż twoja firma. O jaką tutaj chodzi? Oczywiście, że o pracę zdalną. Istnieją sposoby na to abyś w tym miejscu mógł podnieść swoją wydajność.

Po pierwsze pokój w którym będziesz wykonywał swoją pracę powinien być twoim biurem. Nie będzie efektywnie kiedy zaczniesz w nim spać, jeść itp. Pomyśl o tym aby przede wszystkim wyrzucić z niego wszystkie rozpraszacze. Nie możesz w nim umieścić telewizora lub Xboxa ponieważ to może odrywać twoją uwagę od twojej pracy zdalne. Na godziny twojej pracy zrezygnuj się na to, że nie będziesz wchodziła na strony mediów społecznościowych. Do dobrej praktyki możesz zaliczyć to kiedy zablokujesz wszystkie najbardziej kuszące Cię strony. Odrzuć wchodzenie na facebooka bo niestety twoje pięć minut może się zamienić na sesję jedno lub dwugodzinną.

Twoja praca powinna być wyznaczona w ramach czasowych. Każdego dnia trzymaj się wcześniej ustalonego grafiku. Jeśli w nim masz informację o tym, ze musisz wykonać zadania w danym dniu to trzymaj się swojego planu. Nie odkładaj wszystkiego w nieskończoność. Jeśli przyjdzie noc a Ty jeszcze nic nie zrobiłeś ponieważ bezproduktywnie spędziłeś czas to tak właściwie nie licz na to, że wszystko nadrobisz w parę godzin. Musisz być świadomy tego, że samodyscyplina i odpowiednie zarządzanie czasem będzie Ci przynosić pożądane rezultaty.

Powiedz swoim domownikom, że np. od godziny 9 do 17 pracujesz i w tym momencie nie będziesz dyspozycyjny. Na pewno jeśli im to we właściwy sposób wytłumaczysz każdy zrozumienie twoją chwilową nieobecność. Nie rozpraszaj się ich obecnością i nie bądź dla nich na ich zawołanie. Na samym początku musisz postawić swoją pracę ponieważ ona jest dla Ciebie najważniejsza. Nie możesz próbować się rozproszyć ponieważ możesz stracić swoją wizję np. tworząc jakieś profesjonalne oprogramowanie dla firmy. Skupienie w pracy zdalnej to istotna sprawa aby sobie nie zaburzać rytmu pracy. Uświadom to sobie i nie próbuj bez potrzeby rozmawiać przez telefon. Wykonuj je jak najmniejszą liczbę razy.

Dodaj komentarz